Ha valaki elkészít egy "saját zenét", nem válik automatikusan annak jogtulajdonosává, az nem biztos, hogy jogilag is az "övé". Csak az a saját zene, amit teljes mértékben ő maga csinált, nulláról. A remix NEM saját zene (a kivételről lásd lejjebb). A mashup nem saját zene. Egy másik számból kivett acapella (vagy bármilyen egyéb sáv, részlet, stb.) felhasználásával készült track NEM saját zene.

Fontos definíciók:

• Hivatalos remix: a jogtulajdonosok engedélyével készült, az eredeti sávok felhasználásával
  • Bootleg: meglévő hangfelvétel (vagy annak bármely sávja) felhasználásával, a jogtulajdonos engedélye nélkül készült új track vagy remix
  • Mashup: A bootleg egyik fajtája, amikor 2 (vagy akár több) meglévő dal „összerakásával” (esetleg további elemek - pl. vokál sáv - hozzáadásával) születik egy új hangfelvétel, szintén engedély nélkül. (Viszonylag ritkán, de előfordul, hogy egy elkészült mashup-ot később jogosítanak, azaz megszerzik a szerzők, előadók, kiadók engedélyét, és így hivatalosan is megjelenhet a track – pl. „Proper Education”, „All Summer Long”)