A közös jogkezelő szervezetek felosztási szabályzatai, valamint a felhasználóktól érkező kötelező adatszolgáltatás biztosítja, hogy a lehető legteljesebb mértékben azokhoz a jogosultakhoz jussanak el a beszedett jogdíjak, akiknek a hangfelvételeit felhasználták. Részletesen lásd ITT.

Ezért nagyon fontos az adatszolgáltatás. Ez nem egy adminisztrációs teher, amivel a DJ-k dolgát igyekezne bárki is nehezíteni, hanem ez teszi lehetővé a jogdíjak igazságos, pontos elosztását. A DJ Szövetség tagjai a jogdíjkedvezményt például nem „csak úgy” kapják a MAHASZ-tól, hanem kifejezetten a rendszeres, részletes adatszolgáltatás elvégzése miatt. Ezért nekik aztán fokozottan be is kell ezt a kötelezettséget tartaniuk, hogy ne veszítsék el a kedvezményt.