Minden esetben. (Kivéve a magáncélú másolatot.) A hangfelvételek többszörözése a Szerzői Jogi Törvény vonatkozó rendelkezése alapján kizárólag a jogtulajdonosok engedélyével történhet. Ezt az engedélyt a közös jogkezelő szervezeten (Magyarországon a MAHASZ) keresztül, másolási jogdíj megfizetése ellenében lehet megszerezni. A jogdíjfizetési kötelezettség NEM a zene lejátszásával, hanem már a nyilvános bemutatás céljából történő (tehát nem magáncélú) többszörözéssel keletkezik. A nyilvános bemutatás helyszínén (diszkópultban, stb.) fellelhető másolatok nem tekinthetők magáncélúnak. Minden ilyen másolt hangfelvételt, illetve az ezeket tartalmazó hanghordozókat (CD, merevlemez, pendrive, stb.) jogosítani kell.