A hatályos jogszabályok nem tesznek különbséget, hogy valaki széles körben populáris, vagy rétegzenét játszik, ugyanúgy vonatkoznak rá a szerzői és szerzői joghoz kapcsolódó jogok. A hangfelvételek nyilvános bemutatás céljából történő többszörözéséhez MINDEN zenére vonatkozóan a közös jogkezelő szervezettől lehet engedélyt szerezni, amely szervezet az adott országban, a törvény előírása szerint, MINDEN jogosultat képvisel, így az olyan független, "underground" producereket is, akik nem tagjai a közös jogkelező szervezetnek. Kizárólag azokat nem képviseli, akik hivatalosan is kiléptek a közös jogkezelés alól.

Magyarországon az idei az évre vonatkozóan egyetlen hangfelvétel-előállító sem tett ilyen nyilatkozatot.