Az éneksávot nem, vagy csak részben tartalmazó hangfelvételek jogi szempontból teljesen egyenértékűek a hagyományos hangfelvételekkel. Így ezek többszörözése és a másolatok felhasználása ugyanúgy kizárólag a jogtulajdonosok engedélyével történhet.

Két hazai gyártó, a Chris Midi és a Greg Midi hangfelvételeinek többszörözése és felhasználása kizárólag a közvetlenül tőlük kapott engedélyek birtokában, tehát az egyes karaoke track-ek megvásárlása vagy a két gyártóval kötött egyéb, egyedi megállapodás alapján történhet meg.

Minden egyéb karaoke hangfelvétel (és képanyag) jogosítása történhet a MAHASZ-on keresztül, a hagyományos hangfelvételek felhasználásához hasonlóan, leggyakrabban például az átalánydíj megfizetésével.